Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

26-09-2017
Autobus pobił rekord!

Obecnie producenci samochodów i autobusów prześcigają się w tworzeniu najbardziej doskonałych pojazdów. Inżynierowie dbają również o to, aby były one ekologiczne. Możliwe, że elektryczne autobusy już niedługo będą standardem w wielu miejscach na świecie.

Rekordowy dystans 1772 km pokonał elektryczny autobus Proterra na jednym ładowaniu. Dystans 1078 km Tesli obecnie wypada blado.

Wielu z nas chciałoby, aby po aglomeracjach miejskich jeździły autobusy w pełni przyjazne środowisku - elektryczne. Do tej pory nie byłoby to zbyt satysfakcjonujące ze względu na niewielki zasięg takiego pojazdu, ale teraz wszystko może się zmienić!

Autobus Catalyst E2 Max przejechał aż 1772 km po jednorazowym naładowaniu akumulatora. Producent zapewnia, że jest to światowy rekord.

Catalyst E2 Max mierzy 12 m i posiada akumulator - 660 kWh. Rekord został ustanowiony w optymalnych warunkach podczas jazdy, bez postojów oraz pasażerów. Jednak wynik ten i tak robi wrażenie. Jeszcze trochę ulepszeń i już niedługo elektryczne autobusy będą powszechne w Polsce i na świecie. Do 2020 roku polska firma Solaris produkująca autobusy dostarczy samorządom 600 autobusów elektrycznych. Elektryczne autobusy produkują również firmy takie jak: Ursus i Autosan, a aktualnie jeżdżą już one w Warszawie, Krakowie i Lublinie.

Zobacz jak wygląda elektryczny zwycięzca, który pobił rekord. Poleca Wypożyczalnia Samochodów Wałbrzych Vivacar!


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry