Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

17-08-2017
Autostrady z siecią trakcyjną?

Naukowcy i inżynierowie cały czas pracują nad nowoczesnymi rozwiązaniami, które będą ekologiczne. W motoryzacji nowe pomysły ekologiczne są już co raz śmielsze i widoczne.

Wypożyczalnia Samochodów Lubin Vivacar zaprasza na krótką aktualność o ciężarówkach elektrycznych.

W Szwecji i Niemczech duży nacisk kładzie się na zewnętrzne linie, które będą zasilały ciężarówki.  Od niedawna firma Siemens testuje TIR-y wyposażone w pantografy, dzięki którym ich silniki elektryczne o napędzie hybrydowym, zasilane są prądem bezpośrednio z sieci trakcyjnej.

Pierwszy taki pomysł zrealizowano przy współpracy Siemensa i firmy Scania w mieście Gävle w Szwecji. Powstała tam sieć trakcyjna o długości około 2 km. Drogą tą można się poruszać od 2016 roku.

Obecnie taka sama infrastruktura drogowa budowana jest w pobliżu lotniska we Frankfurcie. Testowy odcinek elektrycznej drogi przystosowanej dla elektrycznych ciężarówek będzie długi na około 10 km. Sieć trakcyjna będzie się ciągnęła od portu lotniczego, przez węzeł Zeppelinheim, a jej koniec znajdzie się na węźle Weiterstadt.
 
Już pod koniec 2018 roku pierwsze ciężarówki o napędzie hybrydowym będą mogły korzystać z tego ekologicznego rozwiązania na autostradzie A5.


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry