Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

26-11-2020
Cyfrowe dokumenty - wypożyczalania samochodów Jelenia Góra VIVACAR o nachodzących zmianach w prawie o ruchu drogowym

Już wkrótce bo od 5 grudnia 2020 wprowadzona zostanie cyfrowa wersja prawa jazdy, czyli aplikacji mPrawoJazdy wraz z licznikiem punktów karnych. Dzięki tej zmianie kierowcy nie bądą mieli obowiązku posiadania przy sobie dokumenty prawa jazdy, podobnie jak nie muszą już mieć dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz potwierdzenia obowiazkowego ubezpieczenia OC.

Dodatkowo jak czytamy na ramach serwisu "Auto Swiat" twórcy rządowej aplikacji mObywatel zaprezentowali najnowszą wersję, w której pojawił się dodatek specjalnie dla kierowców mPojazd z cyfrowym dowodem rejestracyjnym oraz kartą pojazdu.

Dodatkowo w nadchodzących zmianach przepisów warto zwrócić uwagę na korelację Pieszy - Kierowca. Mianowicie piesi będą mieli pierwszeństwo przy wchodzeniu na przejście przez jezdnię, z zastrzeżeniem zakazu używania telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez przejście - czytamy w nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, który we wtorek 24 listopada przyjęła Rada Ministrów.

Projekt zmian w ustawie o ruchu drogowym zakłada dodatkowo obniżenie dopuszczalnej prędkość pojazdów w terenie zabudowanym w godzinach nocnych do 50 km/h. Obecnie dopuszczalna prędkość wynosi 60 km/h w godzinach 23:00-5:00 oraz 50 km/h w pozostałych godzinach. Oznacza to, że ograniczenie będzie obowiązywało przez całą dobę.

Wypożyczalnia samochodów Jelenia Góra VIVACAR po więcej informacji odsyła do tekstu nowelizacji ustawy, który został opublikowany na stronach MInisterstwa.

aplikacja mPojazd

 


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry