Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

04-02-2017
Czy na europejskich ulicach zrobi się czarno ?

Wypożyczalnia samochodów Świdnica Vivacar sprawdza czy charakterystyczne londyńskie taksówki już niedługo ukażą się na ulicach Europy. Producent tych aut zamierza rozszerzyć sprzedaż o nowe rynki.

Firma London Taxi Company jest producentem charakterystycznych "London Cabs". W najbliższym czasie firma zamierza zwiększyć roczną produkcję do 10 tys. egzemplarzy, a jednym z głównych celów jest dotarcie do największych miast w Europie.

Właściciel LTC to chiński koncern Geely, który przejął brytyjską firmę w 2013 roku. Producent nie podaje, który rynek będzie pierwszym, gdzie pojawią się londyńskie taksówki, być może będzie to Oslo, Paryż, Amsterdam albo Berlin.

Na początku przyszłego roku LTC rozpocznie sprzedaż nowego, nisko-emisyjnego modelu. Na początku samochód będzie dostępny dla klientów z wysp, ale zaraz potem trafi do innych krajów Europy.

Auto o nazwie TX5 jest nowością, zaprojektowaną od podstaw. Pod maską pracuje niewielki, trzycylindrowy silnik benzynowy, który służy jako generator energii dla zestawu baterii zasilającego silniki elektryczne. Całkowity zasięg samochodu to niewiele ponad 110 kilometrów. W kabinie pomieści aż sześciu pasażerów. Osoby niepełnosprawne też z łatwością będą mogły korzystać z przemieszczania się tym pojazdem bowiem do środka można wjechać wózkiem inwalidzkim.

Ciekawe czy czarne taksówki będą cieszyły się taką popularnością jak te w Londynie.


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry