Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

08-08-2017
"Elektryczna" Autostrada w Australii

Wypożyczalnia Samochodów Lubin Vivacar ma dziś dla Ciebie doskonałą wiadomość!
Wiele krajów na świecie zaniepokojonych jest wysoką emisją CO2 do atmosfery i zanieczyszczeniem środowiska. Właśnie z tych powodów naukowcy wymyślają sposoby na alternatywne sposoby pozyskiwania energii. Jednym z ekologicznych rozwiązań jest samochód elektryczny, a ponieważ istnieje już wiele koncernów, które specjalizują się w produkcji ekologicznych aut, powinniśmy zadbać o drogi z odpowiednią do tego infrastrukturą.

Australijski rząd ogłosił właśnie plan budowy „elektrycznej” autostrady. Nowoczesna droga będzie miała długość ponad 2000 km. Na nowej drodze powstanie 18 stacji szybkiego ładowania akumulatorów w autach elektrycznych. Dzięki temu będzie to jedna z najnowocześniejszych i najdłuższych dróg na świecie.

W taki właśnie sposób Australia chce walczyć z wysoką emisją CO2 do atmosfery. Budowa innowacyjnej autostrady ma potrwać zaledwie 6 miesięcy, a stacje ładowania samochodów będą wykorzystywały energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych. W związku z tym przy drodze wybudowane zostaną farmy solarne i wiatrowe.

 


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry