Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

03-03-2017
Elektryczne Samochody we Wrocławiu

Wypożyczalnia Samochodów Świdnica Vivacar zachęca do przeczytania artykułu.

 

Wrocław jest pierwszym miastem w Polsce, gdzie mieszkańcom i turystom zostaną udostępnione elektryczne auta. Będzie to funkcjonowało w formie car-sharingu, który jest coraz bardziej znanym systemem wspólnego użytkowania pojazdów na świecie.

Władze chcą również dostosować infrastrukturę miasta. Miasto ma w planach udostępnienie eko-pojazdów turystom, stworzenie nowych ścieżek rowerowych oraz budowę nowych i modyfikację istniejących miejsc parkingowych, które będą przeznaczone tylko dla samochodów elektrycznych. Takie specjalne parkingi będą posiadały stacje do ładowania tego typu pojazdów.

Za realizację projektu car-sharingu we Wrocławiu odpowiada firma Enigma. Do tego przedsięwzięcia wybrano japońską markę samochodów – Nissana. Na początek w mieście pojawi się 200 w pełni elektrycznych Leaf-ów (190 sztuk) i e-NV200 (10 sztuk). Są to obecnie jedne z najlepiej sprzedających się samochodów na świecie.

Nissan Leaf to komfortowe, ciche, proste w obsłudze auto o dużym zasięgu i niskich kosztach eksploatacji. Ten samochód stworzony jest do miejskiej jazdy.

Do przewozu większej liczby osób znakomity będzie Nissan e-NV200. Ten model pomieści od 5 do 7 osób, a ładunek tego pojazdu to 770 kg.

Koszt przejazdu ekologicznymi samochodami po Wrocławiu będzie wynosił 1zł za minutę, a klient nie będzie ponosił żadnych dodatkowych kosztów związanych z opłatą za paliwo, parking czy ubezpieczenie. Wszystkie pojazdy będą wyposażone w systemy monitoringu.

Samochody dostępne będą dla klientów w różnych częściach miasta. Rezerwacji będzie można dokonać na stronie internetowej lub przez aplikację na smartfona.

Elektrycznym Nissanem będzie można się wybrać na przejażdżkę już za kilka miesięcy.

 

 


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry