Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

05-08-2021
Grzechy polskich kierowców na autostradach - wypożyczalnia samochodów legnica VIVACAR

Błędy popełniane na autostradach i co za tym idzie wypadki nimi spowodowanymi, są zatrważające.

Niestety stastystyki mówiące o grzeszkach polskich kierowców nie są łaskawe. Pokazują jak często polscy kierowcy narażają siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Co należy do głównych przewinień polskich kierowców w podróżowania po autostradach?

Wypożyczalnia samochodów Legnica VIVACAR spróbuje odpowiedziweć na to pytanie.

Mimo że autostrady należą do najbezpieczniejszych dróg do podróżowania, nie oznacza to że nie popełniamy tam karygodnych błędów. Do najczęściej popełnianych należą:

 1. zbyt wysoka prędkość oraz złe warunki atmosferyczne
  Jest to najczęstszy powód wypadków na autostradach. Śliska nawierzchnia, pogorszona widoczność na drodze i do tego duża prędkość przyczyniają się do popełniania błędów, po których dochodzi do groźnych wypadków
 2. mikrodrzemki i zasypianie za kierownicą
  Zmęczenie i co za tym idzie zasypianie za kierownicą stanowi aż 12 % przypadków powodowania wypadków na autostradach. Długa i monotonna droga sprzyjają szybkiemu zmęczeniu, a konsekwencje braku odpoczynku i robienia sobie przerrw podczas jazdy są tragiczne w skutkach.

  Wypożyczalnia samochodów z Legnicy VIVACAR sugeruje robienie sobie przerw na kawę średnio po przejechaniu 100 km.
 3. jeżdżenie na zderzaku
  Mimo że nowe przepisy wyraźnie mówią o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz nakładają srogie mandaty za jeżdżenie na tzw. "zderzaku" polscy kierowcy wciąż mają sobie za nic bezpieczną odległość podczas jazdy autostradami
 4. brak umiejętności zmiany pasa ruchu
  Daleko jeszcze niestety polskim kierowcom do standardów europejskich podczas zmieniania pasa ruchu. Aż 8 procent wypadków na autostradach spowodowanych jest brakiem umiejętności zmiany pasa ruchu. Dotyczy to zarówno wyprzedzania jak również włączania się do ruchu podczas wjeżdżania na autostradę. Wysokie prędkości towarzyszące jeździe autostradą niestety nie pomagają podczas takich manewrów.

wypożyczalnia samochodów z legnicy o wypadkach na autostradach


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry