Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

09-06-2017
Innowacje na parkingach

Źle zaparkowane samochody na lotniskach w Paryżu i Düsseldorfie to nie problem. Teraz nad właściwym parkowaniem czuwają 2 roboty o nazwie Ray i Stanley.

Na obydwa lotniska zakupiono nowoczesne maszyny, powodem tego były źle zaparkowane auta i kłopoty z wyszukiwaniem wolnym miejsc - to bardzo powszechne problemy w tak newralgicznych miejscach jakimi są lotniska.

Ray to maszyny od firmy Serva, natomiast Stanley został stworzony przez Stanley Robotics. Maszyny mogą przestawić pojazd o wadze nie przekraczającej 3,3 t bez konieczności uruchamiania silników. Roboty mogą również przetransportować auto do jednego z 400 miejsc postojowych, a potem dostarczyć go w odpowiednie miejsce, skąd właściciel może szybko i bez przeszkód odjechać.

Jest to bezpieczny sposób na pozostawienie swojego samochodu, szczególnie, jeśli wybieramy się w długą podróż. Mamy pewność, że po powrocie naszego auta nikt nie ukradnie. Jednak jest to dość kosztowne, opłata za dzień postoju wynosi 40 dolarów.

Przyjrzyjmy się temu wynalazkowi i zobaczmy jak to wygląda w praktyce. Na krótki filmik zaprasza Wypożyczalnia Samochodów Wałbrzych Vivacar!


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry