Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

18-04-2017
Innowacyjny Polski Autobus!

Polska marka Ursus niedawno zaprezentowała nowoczesny autobus o nazwie City Smile Fuel Cell Electric Bus. Pojazd zasilany jest ogniwami wodorowymi. Polska firma od długiego czasu rozpoznawana jest dzięki produkcji maszyn rolniczych i traktorów, a od kilku lat produkuje również autobusy.

Nowy Ursus to innowacyjny pomysł na ekologiczny transport miejski bowiem autobus zasilany jest silnikiem elektrycznym czerpiącym energię ze spalania wodoru.

Ursus chciałby znaleźć się w czołówce producentów nowoczesnych i ekologicznych środków transportu. Maksymalny zasięg wodorowego autobusu, który zamiast spalin będzie emitował przyjazną dla środowiska parę wodną, będzie wynosił 450 kilometrów i będzie spalał ok. 7 kilogramów wodoru na 100 kilometrów. Autobus przystosowany będzie do przewozu 75 osób (w tym 28 miejsc siedzących).

Wodór składowany jest w ośmiu butlach o łącznej pojemności 35 kilogramów. System zamontowany będzie na dachu. Produkcja pojazdu ma mieć miejsce w Lublinie – może tam powstać około 100 autobusów rocznie.

Polskim autobusem w całości ekologicznym jest zainteresowanych wiele firm przewozowych z całego świata. Technologia tego typu napędu to bez wątpienia przyszłość całej motoryzacji.

Wypożyczalnia Samochodów Lubin Vivacar mocno trzyma kciuki za sukces polskiej firmy.

 


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry