Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

23-01-2018
Innowacyjny Tramwaj z Chin

W mieście Zhuzhou powstał innowacyjny tramwaj - Autonomous Rapid Transit, który porusza się po wirtualnych szynach. Wypożyczalnia Samochodów Lubin Vivacar zaprasza na krótki artykuł. Wydawać by się mogło, że nie różni się on od zwyczajnych tramwajów. Zastosowana w tym pojeździe innowacyjność polega nowoczesnym sposobie poruszania się.
ART wyposażony jest w gumowe koła jak autobus, a porusza się po jezdni. Trasa wyznaczana jest przez ukrytą pod asfaltem sieć specjalnych czujników, po których nowoczesny tramwaj porusza się jak po szynach. Kierujący pojazdem ma możliwość sterować sterować pojazdem za pomocą kierownicy, natomiast ten środek transportu jest również przystosowany do jazdy autonomicznej.

Wersja testowa posiada 32 metry długości, 3,4 metra szerokości i pomieści do 307 pasażerów. ART porusza się z prędkością do 70 km/h i zasilany jest z baterii, które po 10-minutowym ładowaniu wystarczają na 25-kilometrową podróż. W przyszłości ma on być ładowany bezprzewodowo, przez linie ukryte pod drogą.

Twórcą tramwaju XXI wieku jest firma CRRC, która słynie w Chinach z budowy kolei dużych prędkości. Jeden skład będzie kosztował ok. 9,6 mln złotych. ART już służy mieszkańcom chińskiego Zhuzhou.
Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ tramwaj może normalnie poruszać się po drodze, wraz z samochodami, więc dzięki temu wolne dwa pasy można przeznaczyć na budowę dodatkowych pasów ruchu dla samochodów.

Jak wam się podoba nowoczesny tramwaj z Chin?

 


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry