Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

04-04-2017
Koniec z sygnalizacją świetlną?

Dwa lata temu sygnalizacja świetlna obchodziła setne urodziny i wszystko wskazuje na to, że za jakiś czas możliwe, że zobaczymy urządzenia sygnalizacji w muzeach.

Oczywiście potrzebna jest kierowcom, ale niestety to rozwiązanie posiada swoje wady, bo przecież często z powodu świateł w miastach tworzą się korki i ruch zwalnia. W przyszłości pełnej samochodów autonomicznych to rozwiązanie zostanie zastąpione innowacyjnym pomysłem.

Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology opracowali interesujący system – zbliżając się do skrzyżowań, auta będą dostosowywać swoją prędkość do pozostałych pojazdów i dzięki temu nie będą musiały się zatrzymywać, a ruch będzie przebiegał płynnie. Będzie to miało wpływ na krótszy czas jazdy oraz ekologię (pojazdy będą spalać znacznie mniej paliwa).

Do czasu wprowadzenia tego nowoczesnego systemu wszystkie auta muszą być autonomiczne – jeden człowiek za kierownicą mógłby zaburzyć sprawność całości. Dodatkowo z pewnością będzie konieczny system, który umożliwi komunikację samochodom na skrzyżowaniu i odpowiednio nimi pokieruje. Wszystko jest możliwe, więc pewnie w przyszłości nie będziemy jeździć przez skrzyżowania „na zielonym”.

Na wizualizację zaprasza Wypożyczalnia Samochodów Lubin Vivacar!

 


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry