Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

16-05-2017
Kradzież dzięki 22 dolarom

Istnieje metoda bezkluczykowego, zbliżeniowego otwierania samochodów (Passive Keyless Entry and Start), dzięki niej można otworzyć każdy samochód. Nie jest to zbyt dobra wiadomość, bo już za 11 dolarów można stworzyć urządzenie, które dostanie się do każdego auta.

Chińscy specjaliści do spraw zabezpieczeń – Team Unicorn pokazali podczas konferencji Hack in the Box parę urządzeń, których konstrukcja wyniosła 22 dolary. Urządzenia pozwalają na kradzież auta z odległości 300 metrów.

Atak na system bezkluczykowego otwierania pojazdu jest niezwykle prosty bowiem złodzieje przechwytują sygnał z kluczyka, następnie wzmacniają go, a sygnał przesyłany jest do innego urządzenia z pary, dzięki temu system samochodu jest pewien, że nie ma obaw do niepokoju bo znajduje się przy nim właściciel.

Jest to duże zagrożenie dla właścicieli posiadających pojazdy otwierane w taki sposób i jeszcze większe w tych autach, gdzie system bezkluczykowy pozwala na włączenie silnika. Zagrożone mogą być samochody wszystkich marek, ponieważ system bezkluczykowy produkowany jest przez jedną firmę holenderską NXP.

Wypożyczalnia Samochodów Wałbrzych Vivacar – zobaczcie sami to realne zagrożenie.

 


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry