Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

10-05-2017
Latające taksówki – czy to się uda?

W ostatnim czasie pojawia się wiele pomysłów na przeniesienie transportu ziemnego w powietrze. Idee projektantów są bardzo zróżnicowane.
Wypożyczalnia Samochodów Bolesławiec Vivacar przedstawia kilka nowatorskich pomysłów. Być może tymi pojazdami będziemy się poruszać w przyszłości.

Airbus chciałby połączyć samochód z helikopterem. Miałby to być pojazd łączący cechy samochodu i statku powietrznego.
Zobaczcie sami

 

 

Już niedługo podniebne taksówki będą rzeczywistością w Emiratach Arabskich a dokładnie w Dubaju. Miasto jest bardzo bogate i szybko się rozwija. Władze są otwarte na najnowsze zdobycze techniki i dlatego też powoli wprowadzane są autonomiczne taksówki. Chińska firma EHang Inc, która jest producentem EHang 184, dostarczy latające taksówki do Dubaju. Autonomiczny pojazd przypomina niewielki helikopter wyposażony w cztery silniki. Taksówka pomieści jedną osobę lub 100 kg ładunku. Pojazd lata z prędkością 100km/h, na wysokości 300-500 metrów (maksymalnie 3500 metrów).
Za pomocą specjalnego tabletu umieszczonego wewnątrz drona, będzie można kontrolować pojazd.
Zobaczcie sami taksówkę, którą już wkrótce będzie można się przelecieć po Dubaju.

 

 

Innym niezwykle interesującym pojazdem jest AeroMobil 3.0 – samochód i samolot w jednym. Zamiast stać w korku możemy wcisnąć guzik i chwilę później zmieni się w mały samolot. Pojazd został zaprojektowany i zbudowany przez słowackich inżynierów, a pod koniec ubiegłego roku otrzymał zgodę Słowackiej Federacji Lotnictwa na loty testowe. Jest to maszyna, która ma ogromne szanse wejść na rynek bowiem jego cena jest przystępna i wynosi 800 000 złotych (biorąc pod uwagę ceny pojazdów podniebnych nie jest to wygórowana kwota). Aeromobil był projektowany i poddawany modyfikacjom przez 20 lat, dlatego też jego konstrukcja jak i możliwości są znakomite. Pojazd ma 6000 mm długości, 2240 mm szerokości, a rozpiętość skrzydeł wynosi 8320 mm.
Aeromobil może osiągnąć prędkość 200 km/h w powietrzu i 160 km/h na drodze, a to dzięki silnikowi Retax 912. Zasięg maszyny wynosi 700 km w powietrzu i 874 km na lądzie. Spalanie wynosi około 15 litrów/h podczas lotu i 8 litrów/100 km na drodze.

 

 

Ostatnią propozycją podniebnego pojazdu jest Lilium. Jest w pełni autonomiczny i elektryczny statek powietrzny. Pojazd wyposażony jest w skrzydła i porusza się dzięki kilkudziesięciu silnikom. Spośród konkurencji wyróżnia się przede wszystkim prędkością, która wynosi do 300 km/h oraz zasięg 300 km.

 

 

Który pojazd waszym zdaniem ma największe szanse? Który najbardziej przypadł wam do gustu? Czekamy na wasze komentarze na naszym profilu FB.


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry