Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

18-01-2017
Lego w Rzymie - z serii ciekawostki wypożyczalnia samochodów Zgorzelec

Rzym jest miejscem, gdzie od pewnego czasu, na ulicach miasta stoją modele pojazdów Lego.

To niestety genialny fotomontaż. Modele z klocków zostały sfotografowane w studio i w programie graficznym wmontowane w autentyczne zdjęcia rzymskich ulic.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z projektu „LEGO outside LEGOLAND”. Jego pomysłodawcą i wykonawcą jest włoski fotografik Domenico Franco, który dodaje cyfrowe wersje pojazdów Lego do zdjęć uroczych ulic i uliczek miasta. Mamy tu samochody, ciężarówki, a nawet śmigłowce i pojazdy kosmiczne. Wszystkie wkomponowane są w skali dopasowanej do otoczenia. Przy każdym zdjęciu znajduje się dokładna nazwa oraz numer produktowy modelu, gdyż każdy z nich to faktycznie istniejący zestaw Lego.

Po co to wszystko? Po to, jak twierdzi Franco, aby pokazać kontrast między światem idealnym a rzeczywistością, która nas otacza.

Ciekawy pomysł. Teraz Rzym może nam się kojarzyć nie tylko z zabytkami, ale także z tym interesującym artystycznym przedsięwzięciem.

A jeśli potrzebujcie auta na kilkudniowy wypad np. do Rzymu, to zachęcamy do skorzystania z oferty naszej wypożyczalnia samochodów Bolesławiec.


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry