Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

28-07-2017
Muzyka w samochodzie bez użycia głośników

Wypożyczalnia Samochodów Lubin Vivacar znów ma dla Ciebie świeżutki artykuł o nowince związanej tym razem z systemem audio w aucie. Firma Continental kojarzona przede wszystkim z produkcji opon samochodowych jest autorem pomysłu – innowacyjnego systemu audio. Ac2ated Sound opiera się na przetwornikach wibracyjnych, które wydobywają dźwięk poprzez wibracje powierzchni wewnątrz samochodu. Wszystko to dzieje się bez użycia głośników!

Wynalazek ten powstał po to, aby zmniejszyć wagę pojazdu. Zestaw audio składający się z 20 głośników waży około 15 kg. System Ac2ated, który daje zbliżony dźwięk waży zaledwie 1 kg.

Ta nowoczesna technologia powstała z inspiracji zasadą działania instrumentów smyczkowych. Przetworniki wibracyjne są bardzo podobne do głośników pod względem konstrukcji, a różnią się tym, że nie posiadają membran które są wprawiane w drgania. Emisja dźwięku odbywa poprzez wykorzystanie powierzchni we wnętrzu auta.

Można powiedzieć, że Ac2ated Sound tworzy wraz z samochodem „instrument”. Porównując go do skrzypiec możemy znaleźć wiele podobieństw: smyczek i struny to przetworniki wibracyjne, mostek skrzypcowy to miejsce, gdzie zostały zlokalizowane przetworniki, natomiast wnętrze samochodu pełni rolę pudła rezonansowego. Słupki znajdujące się w samochodzie dostosowane są do wydobywania wysokich częstotliwości, panele drzwiowe odpowiedzialne są za średnie częstotliwości, natomiast duże elementy wyposażenia auta takie wykładzina dachowa czy też tylna półka wygenerują niskie częstotliwości.


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry