Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

22-08-2017
Najbardziej zatłoczone miasta

Jesteście ciekawi jakie miasta są najbardziej zakorkowane w Polsce i w Europie? Wypożyczalnia Samochodów Wałbrzych Vivacar przygotowała specjalny artykuł - mamy nadzieję, że Cię zainteresuje.

Według raportu TomTom Traffic Index 2017 Łódź jest najbardziej zakorkowanym miastem w Europie. Polskie miasto wyprzedziło stolice Europy jak: Moskwę, Londyn oraz Paryż. Bardziej zatłoczone drogi są w Meksyku, Bangkoku i Dżakarcie.

Kierowcy jeżdżą po Łodzi średnio o 51% dłużej, a w wieczornych godzinach szczytu nawet o 88% wolniej. Łącznie w korkach Łodzianie spędzają 178 godzin rocznie.

W raporcie uwzględniono aż 390 miast z 48 krajów na świecie. W pierwszej dziesiątce poza Łodzią znalazło się jeszcze jedno europejskie miasto – Bukareszt (stolica Rumunii na 6. miejscu), a na miejscu 5. Istambuł (w Turcji).

W Polsce zaraz za Łodzią plasuje się Lublin ze współczynnikiem zatorów 40%, następnie Kraków - 38%, Warszawa - 37%, Wrocław - 35%, potem znajduje się Poznań - 34%, Trójmiasto - 29%, Szczecin - 24%, Bielsko-Biała - 19%, a miastem polskim w którym są najmniej zatłoczone ulice jest Konurbacja górnośląska z wynikiem 17%.

Najwięcej zatłoczonych miast znajduje się w Azji, aż 6 z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce.


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry