Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

28-12-2017
Najdłuższa na świecie solarna autostrada

Wypożyczalnia Samochodów Lubin Vivacar zaprasza na krótką aktualność.

We wschodniej części Chin, a dokładnie w mieście Jinan powstaje najdłuższa na świecie solarna autostrada. Autostrada będzie źródłem energii elektrycznej dla setek gospodarstw domowych, a pojazdy będą poruszały się po specjalnych panelach fotowoltaicznych, które będą zabezpieczone przed uszkodzeniami trzema warstwami przezroczystego betonu.

Zimą, solarna autostrada będzie przyspieszała topnienie śniegu, dzięki nagrzewającym się panelom. Takie rozwiązanie sprawi, że prąd uzyskany z drogi będzie wykorzystywany do jej oświetlenia nocą i będzie dostarczany do pobliskich domów.

Wypożyczalnia Samochodów Lubin Vivacar, tekst o najdłuższej na świecie solarnej autostradzie

Z drogi o długości 2 km będą mogły korzystać samochody osobowe, jednoślady oraz samochody ciężarowe o ładowności do 3,5 tony. Dzięki tym ograniczeniom autostrada będzie służyć przez wiele lat. Droga ta będzie sukcesywnie rozbudowywana i uzupełniania o superszybkie stacje ładowania dla samochodów elektrycznych.

Jinan to najbardziej zanieczyszczone miasto w Chinach i dlatego też władze inwestują i poszukują ekologicznych rozwiązań. Budowa jest już na ukończeniu i pochłonęła wiele pieniędzy, również wielu wątpiło w jej powodzenie ze względu na ogromne nakłady finansowe i wątpliwą skuteczność.  Jednak obecnie, wielu zmieniło zdanie.  Podobne projekty z powodzeniem realizowane są na dużą mniejszą skalę np. w Holandii czy też Francji.


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry