Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

25-07-2017
Najdłuższy tunel wybudują pod Bałtykiem!

Wypożyczalnia Samochodów Lubin Vivacar ma dla Ciebie najnowsze wieści!

Pod Bałtykiem powstanie najdłuższy tunel drogowo-kolejowy na świecie. Połączy on Danię z Niemcami i dzięki temu podróż do krajów skandynawskich będzie krótsza. Tunel będzie się znajdował pod cieśniną Fehmarn Belt, między niemiecką wyspą Fehmarn a duńską wyspą Lolland. Inwestycja została oszacowana na 7 miliardów euro.

Tunel będzie liczył 42 metry szerokości i 18 kilometrów długości, z czego 17,6 kilometrów będzie znajdowało się się pod wodą. Droga będzie składała się z czterech pasów dla samochodów i pojazdów ciężarowych, a dla pociągów przewidziano dwutorową linię kolejową. Wewnątrz samochody będą mogły się poruszać z prędkością nie przekraczającą 100 km/h, a pociągi – 200 km/h.

Tunel pozwoli skrócić podróż do 10 minut samochodem i 7 minut pociągiem. Po stronie duńskiej powstanie port w którym będą konstruowane moduły tunelu, które potem będą układane pod cieśniną. Taki moduł będzie mierzył 217 metrów długości, 42,2 metra szerokości i 8,9 metra wysokości, a jego waga wyniesie 17 tysięcy ton. Co sądzicie o tym przedsięwzięciu? 
 


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry