Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

16-01-2018
Niezwykły Robot

Wypożyczalnia Samochodów Zgorzelec Vivacar gorąco zaprasza na najnowszą aktualność. Dziś piszemy dla was o niezwykłym robocie.

Sophia to robot humanoidalny, który aktualnie jest  najbardziej rozpoznawalną maszyną na świecie wyposażoną w sztuczną inteligencję.

Zadaniem robota jest opowiadanie o świecie robotów humanoidalnych, a także tłumaczenie, że robotyzacja przemysłu i coraz większa aktywność ich w życiu ludzi jest pozytywna i ma wzbogacić ludzką cywilizację oraz nieść pomoc w rozwiązywaniu kłopotów jakie obecnie martwią ludzi.

Android ten stworzyła firma Hanson Robotics z Hongkongu. Robot wziął udział w wystawie elektroniki użytkowej CES 2018, panelu Organizacji Narodów Zjednoczonych, a podczas kongresu Future Investment Initiative, Król Arabii Saudyjskiej, Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud, przyznał mu obywatelstwo swojego kraju.

W wywiadzie udzielonym dziennikarzom z Khaleej Times Dubai, robot powiedział, że marzy o tym, aby mieć dziecko, córkę, oraz posadę ambasadora wiedzy w fundacji premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Sophia przejechała się w pełni autonomicznym Audi A5 wraz z dziennikarzem kanału CarTv.


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry