Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

04-07-2017
Patrol inny niż wszystkie

W Dubaju ulice będą patrolowały roboty wyprodukowane przez singapurską firmę Otsaw Digital. O-R3 wspomoże flotę robo-policjantów, którzy od jakiegoś czasu pilnują porządku w tym niezwykle prężnie rozwijającym się mieście.

Singapurski wynalazek sprawnie porusza się na czterech kołach i jest wyposażony w najnowocześniejsze technologie oraz oprogramowanie, które wspomaga sztuczna inteligencja. Przeznaczony będzie do patrolowania miejskich ulic, może działać autonomicznie lub być zdalnie sterowany przez operatora.

Robot rozpoznaje twarze ludzi i przeprowadza analizę ich zamiarów. W przypadku, gdy taka analiza jest nie wystarczająco satysfakcjonująca, O-R3 sprawdza czy osoby te nie są poszukiwane przez policję. W sytuacji kiedy maszyna będzie świadkiem przestępstwa, może wziąć udział w pościgu.

Ten nowoczesny wynalazek wyposażony jest w dron o niewielkich rozmiarach, który uruchamiany jest, aby ścigać sprawcę przestępstwa i dostarczać na żywo wszelkie dane o jego położeniu organom ścigania. Dron może oddalić się od robota na odległość do 100 m.

Dron i robot przystosowane są także do patrolowania ulic nocą, ponieważ posiadają kamery termowizyjne.

Władze Dubaju chcą, aby do 2030 roku w mieście działał przynajmniej jeden posterunek policji, gdzie będą funkcjonowały tylko roboty, a maszyny mają stanowić 25% wszystkich funkcjonariuszy w tym mieście.

Wypożyczalnia Samochodów Lubin Vivacar zaprasza na krótki film:

 


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry