Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

24-06-2017
Pierwsza w Europie fabryka baterii do samochodów elektrycznych!

W Biskupicach Podgórnych koło Wrocławia, LG Chem buduje pierwszą w Europie i jedną z największych na świecie fabryk akumulatorów do samochodów elektrycznych. Koszt inwestycji wynosi 1,3 miliarda złotych, a najważniejszą informacją jest fakt, że w tym miejscu powstanie ponad 3000 miejsc pracy.

Fabryka będzie produkowała ponad 100 000 baterii rocznie. Dzięki takiej baterii samochód elektryczny będzie mógł pokonać dystans do 320 km na jednym ładowaniu.

Fabryka będzie też dostarczać akumulatory do planowanych przez rząd nowych „zielonych inwestycji” dotyczących transportu miejskiego. Autobusy napędzane silnikami spalinowymi będą zastępowane elektrycznymi, które są przyjazne środowisku.

Koncern LG planuje uruchomienie pod Wrocławiem produkcję wszystkich komponentów baterii: od elektrod do ogniw, modułów i kompletnych modułów zasilających.

Fabryka jaką wybuduje LG będzie jednym z najbardziej ekologicznych obiektów na świecie. Jest to doskonała informacja. Takie pozytywne informacje dla Ciebie ma tylko Wypożyczalnia Samochodów Legnica Vivacar!


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry