Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

05-09-2017
Podziemny parking rowerowy w Holandii

Rower to przyjemny i ekologiczny sposób poruszania się po mieście. W dużych miastach spotkać można wielu rowerzystów, którzy nie zamieniliby na nic innego ten sposób lokomocji. Krajem w którym występuje ogromna liczba rowerzystów jest Holandia i to właśnie tam powstają nowoczesne inwestycje związane z dwoma kółkami.

W holenderskim mieście Utrecht wybudowano największy na świecie podziemny parking przeznaczony dla rowerów. 3 kondygnacyjny obiekt znajduje się pod głównym dworcem kolejowym i liczy 6000 miejsc postojowych dla rowerów.

Władze miasta zamierzają sukcesywnie powiększać parking i dlatego też jeszcze w tym roku powstanie kolejne 1500 miejsc, a do końca przyszłego roku ma być ich już ponad 12500.

Przez pierwszą dobę parkowanie jest bezpłatne. Na miejscu nowoczesnego parkingu istnieje również możliwość wypożyczenia roweru. W całym Utrechcie obecnie znajduje się 22 000 miejsc parkingowych przeznaczonych w pełni do dyspozycji rowerzystów.

Chcesz zobaczyć największy parking dla rowerów? Wypożyczalnia Samochodów Wałbrzych Vivacar serdecznie poleca krótki filmik.


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry