Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

16-06-2017
Śmieciarki XXI wieku

W Szwecji rozpoczęły się testy autonomicznej śmieciarki, która sama porusza się po ulicach i współpracuje z człowiekiem, który podaje kontenery. Ciężarówka wykrywa i omija przeszkody oraz szybko reaguje na nieoczekiwane zdarzenia na drodze. Autorem tego wynalazku jest Firma Volvo.

Do ciężarówki dołączono specjalnego robota , dzięki któremu w przyszłości wywóz śmieci będzie całkowicie zautomatyzowany.

Projekt ROAR (Robot-based Autonomous Refuse handling) został opracowany przez Volvo we współpracy z przedsiębiorstwem gospodarki komunalnej Renova oraz studentami z trzech uczelni wyższych: Chalmers University of Technology, Mälardalen University oraz Penn State University. Pracą związaną z odbiorem pojemnika lub kontenera i przywiezieniem go do śmieciarki oraz jego opróżnieniem, zajmuje się specjalny robot.

W założeniach robot miał docierać w odpowiednie miejsce, dzięki mapom GPS i LIDAR. Jednak twórcy projektu trochę unowocześnili ROAR i teraz ma on pomoc w postaci drona, który wskazuje czterokołowemu robotowi, gdzie faktycznie znajdują się pojemniki (a nie tylko gdzie powinny one być).


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry