Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

19-09-2017
Tanie Tankowanie!

Dziś artykuł, który zadowoli niejednego kierowcę. Teraz możesz taniej tankować paliwo z aplicją „Tankuj24” - specjalny artykuł przygotowała Wypożyczalnia Samochodów Wałbrzych Vivacar!

Nie sposób jest kontrolować ceny paliw kiedy zmieniają się one tak szybko. Jakie są przyczyny zmian nałego wzrostu cen paliw? Wystarczy załamanie pogody na drugim końcu świata i w tym momencie ceny hurtowe benzyny i oleju napędowego idą drastycznie do góry.

Dlatego też powstała aplikacja - „Tankuj24”. Jest to aplikacja dostępna zarówno na smartfony z oprogramowaniem Android jak i iOS. Aplikacja pozwala na zakup paliwa w dużo niższej cenie. Wystarczy wybrać na mapie stację paliw, która Ci odpowiada (obecnie jest to 85 punktów, zarówno małych stacji jak i dużych sieciówek) i możesz zarezerwować potrzebną ilość paliwa. Przez pierwszą dobę będziesz mógł zatankować taniej o średnio 10 gr na litrze. Kolejnym krokiem jest pokazanie przy kasie kodu QR i wtedy to z Twojego konta zostaną pobrane pieniądze. Nad bezpieczeństwem transakcji czuwa jeden z największych polskich operatorów płatności mobilnych - „PayU”. Do tej pory z aplikacji skorzystało już 20 000 kierowców.

W takiej sytuacji marża na litrze paliwa będzie mniejsza i przez to wielu kierowców może być przekonanych o słabej jakości paliwa. Twórcy „Tankuj24” chcą, aby każda stacja, która przystąpi do programu spełniała najwyższe normy jakościowe. Dlatego też do akcji zostanie włączony Przemysłowy Instytut Motoryzacji.

Stacje, które przystąpią do programu muszą pamiętać o tym, że paliwo będzie poddawane testom. Regularnie będzie sprawdzana gęstość paliwa, prężystość par, skład frakcyjny, a także zawartość siarki oraz żywic. Z kolei w przypadku paliwa jakim jest olej napędowy ważna będzie temperatura zapłonu oraz zawartość zanieczyszczeń. Stacje poddawane badaniom będą wybierane losowo, a w przypadku odkrycia nieprawidłowości punkt ten zostanie natychmiast usunięty z aplikacji. Dowiedz się więcej na stronie: http://tankuj24.pl

 


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry