Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

11-04-2017
Wiosenne porządki z autem!

Dni są dłuższe, słońce świeci i zrobiło się dużo cieplej. Mamy upragnioną wiosnę! Jest to dobry czas na wiosenne porządki. Pamiętajmy, żeby przygotować samochód do wiosny.

Przegląd to ważna sprawa!

1. Tarcze hamulcowe – zimą hamulce bardzo mocno są eksploatowane a dodatkowo narażone są na działanie soli drogowej i wahania temperatury. Sprawdźmy zatem stan tarcz hamulcowych, by bezpiecznie podróżować.
2. Płyn hamulcowy – początek wiosny to także dobry czas na wymianę płynu hamulcowego.
3. Zawieszenie – powinniśmy sprawdzić czy zawieszenie działa prawidłowo.
4. Układ kierowniczy – upewnijmy się, że układ kierowniczy jest w dobry stanie.
5. Klimatyzacja - przegląd klimatyzacji i sprawdzenie szczelności całego układu powinniśmy także wykonać wiosną. W przypadku wykrycia usterek najlepiej jest usunąć ją od razu, póki temperatury nie są zbyt wysokie. Mechanicy samochodowi zalecają również wykonanie czyszczenia całego układu chłodzącego. Pamiętajmy, że odgrzybianie klimatyzacji należy wykonać przynajmniej raz do roku w celu wyeliminowania bakterii i drobnoustrojów.
6. Karoseria – sprawdźmy w jakim jest stanie. Zimą lakier samochodu narażany był wielokrotnie na działanie soli drogowej, która może doprowadzić do korozji, dlatego ważne jest dokładne umycie auta przy użyciu profesjonalnych środków przeznaczonych do tych celów.
7. Wymiana opon – specjaliści zalecają zmianę opon zimowych na letnie, kiedy temperatura na zewnątrz od kilkunastu dni utrzymuje się na poziomie 7oC. Użytkowanie opon z większym bieżnikiem przy wyższych temperaturach powoduje szybsze zużycie opon zimowych oraz wydłuża drogę hamowania.

Wypożyczalnia Samochodów Lubin Vivacar oferuje wynajem aut systematycznie serwisowanych, więc o bezpieczną jazdę możesz być spokojny!
 


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry