Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

08-02-2017
Wypożyczalnia samochodów Legnica sprawdza czy przyszłość będzie GOOD!

Wypożyczalnia samochodów Legnica Vivacar zaprasza do przeczytania artykułu.

Inżynierowie Goodyear pracują nad oponami, które zwiększą bezpieczeństwo pasażerów i obniżą koszty związane z eksploatacją, także będą jeszcze bardziej ekologiczne.

W poprzednich latach firma zaprezentowała kilka prototypów tego typu opon. Jeden z takich prototypów ma formę kulistą i nazwano go Eagle-360. Dzięki takiej oponie jazda będzie bardziej cicha, a samochód będzie skręcać dowolnie w każdym kierunku.

Zapewni to dużo większe bezpieczeństwo pasażerów podczas wykonywanych manewrów oraz zapewni łatwość parkowania nawet na najbardziej ograniczonych powierzchniach. Samo ogumienie komunikować się będzie z samochodem, przesyłając informacje o nawierzchni oraz warunkach pogodowych zarówno do własnego systemu kontrolnego, jak i do pobliskich aut. Owalny kształt zwiększy wytrzymałość opon, pozwalając na pokonanie większej odległości na jednym komplecie.

Innowacją jest również bieżnik zainspirowany naturą – koralowcami. Zachowuje się jak gąbka – jest sztywny w suchych warunkach i miękki podczas deszczu, co ma zapewniać świetne prowadzenie i odporność na aquaplaning. Można zatem powiedzieć, że to ogumienie, dostosowujące się do warunków panujących na drodze.

Natomiast opona BHO3 znakomicie sprawdzi się w samochodach elektrycznych bowiem wyposażono ją w materiały termo i piezoelektryczne, dzięki którym powstające ciepło pod obciążeniem opony, będzie zamieniane na energię elektryczną. W ten sposób opony naładują akumulatory.

Goodyear nawiązał już współpracę z firmą Tesloop Inc., która specjalizuje się w międzymiastowym transporcie samochodami Tesla.


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry