Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

11-01-2017
Wypożyczalnia samochodów Legnica Vivacar prezentuje - Sztuczna Inteligencja Toyoty

Concept-i to najnowszy projekt Toyoty, który zadebiutował podczas targów elektroniki konsumenckiej CES.

Auto zaprojektował zespół Toyota Calty Design Research w Newport Beach w stanie Kalifornia. To samochód o niesamowicie futurystycznych kształtach i zaawansowanej technologii.

Został on wyposażony w system sztucznej inteligencji "Yui", który potrafi wchodzić w interakcje z osobą siedzącą za kółkiem, a następnie uczyć się zachowań, nawyków, a także typowych miejsc postoju.

Drzwi otwierane są nożycowo, a samo wnętrze wygląda minimalistycznie. Brakuje tutaj wyświetlaczy, przycisków i pokręteł. Zainstalowano system kamer, który cały czas monitoruje wzrok i koncentrację kierowcy. Kokpit jest nietypowy, gdyż zainstalowano w nim interfejs, który będzie ostrzegał kierowcę przed niebezpieczeństwem, a także nawiązywał komunikację za pomocą światła, dźwięku, a nawet fizycznych bodźców. Kolorowe lampki przy dywanikach podłogowych informują o tym, czy auto pracuje w trybie autonomicznym. Natomiast ostrzeżenie o pojeździe znajdującym się w martwym polu będzie komunikowane na wysokości lusterek.

Nowy koncept Toyoty może się komunikować zewnętrznie z innymi pojazdami. Przednia część informuje o trybie jazdy, natomiast tylny pas może przekazywać informacje o niebezpieczeństwie lub niebezpiecznych manewrach. Specjalne panele wbudowane w drzwiach potrafią powitać kierowcę rozpoznając jego twarz.

Toyota twierdzi, że ten system sztucznej inteligencji pozwoli całkowicie zlikwidować ryzyko wypadków drogowych. Niektóre z tych systemów pojawią się już w przyszłych modelach Toyoty, ale na niektóre będziemy musieli poczekać.

wypożyczalnia samochodów legnica prezentuje Toyota Concept


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry