Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacje
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

Wypożyczanie auta - nasze rady

Wypożyczenie samochodu jest wygodnym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które tylko od czasu do czasu potrzebują skorzystać z tej formy komunikacji np. wybierając się na wakacje lub w podróż służbową.

Są jednak sprawy o których dobrze jest pamiętać przy wynajmie samochodu, po to, aby uniknąć efektu zaskoczenia związanego z dodatkowymi kosztami tej usługi.

Oto kilka cennych rad:

  • Czytajmy uważnie umowę ponieważ może w niej znajdować się zapis o dziennym limicie przejechanych kilometrów. W wielu wypożyczalniach za przekroczenie limitu kilometrów firma nalicza dodatkową opłatę.
  • Dodatkowe koszty mogą też być związane z oddaniem pojazdu w filii w innym mieście lub ze zwróceniem brudnego auta.
  • Sprawdźmy ubezpieczenie samochodu i dowiedzmy się co dokładnie ono obejmuje. Jeśli wynajem nie obejmuje ubezpieczenia, dopłaćmy za nie by nie martwić się, że w przypadku stłuczki albo kradzieży zostaniemy obciążeni kosztami, które znacznie mogą uszczuplić nasz budżet.
  • Planujemy wyjazd za granicę albo gdy zamierzamy zmieniać się z drugim kierowcą podczas  jazdy? - Konieczne będzie wykupienie dodatkowego ubezpieczenia i poinformowania o tym zamiarze wypożyczalnię.
  • Wypożyczalnia może naliczyć dodatkowe opłaty za dodatkowe wyposażenie samochodu np. fotelik dziecięcy czy nawigację.
  • Na pewno zostaniemy obciążeni kaucją zazwyczaj kwota odpowiadająca wysokości kaucji zostaje zamrożona na naszym koncie, jeśli pojazd oddamy nienaruszony – pieniądze zostaną nam zwrócone w całości.
  • Znaczna część wypożyczalni samochodowych wynajmuje pojazdy zatankowane do pełna i należy zwrócić uwagę w umowie czy firma oczekuje od nas zwrócenia samochodu z pełnym bakiem, jeśli o tym zapomnimy lub nie doczytamy umowy możemy liczyć się z tym, że zostaniemy obciążeni dodatkowymi, niepotrzebnymi kosztami.

Podróże to przyjemna część naszego życia, a zatem pamiętajmy, by dokładnie przeczytać umowę wynajmu przed jej podpisaniem, a wtedy każda podróż będzie dla nas lekka i przyjemna.
Wynajem pojazdów Wałbrzych Vivacar – wybierz wypożyczalnię z której będziesz zadowolony!


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry