Jesteś tutaj: Punkty wynajmu
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

Wypożyczalnia samochodów Bolesławiec

Wypożyczalnia samochodów Vivacar Bolesławiec – jesteśmy dla naszych klientów!Wynajmujemy auta w zależności od Państwa potrzeb. Proponujemy samochody dostawcze, busy czy też auta osobowe wielu znanych marek.

Na specjalne życzenie naszych klientów podstawimy samochód do Bolesławca!

Gwarantujemy bezpieczną przejażdżkę ulicami Bolesławca naszymi komfortowymi, nowymi samochodami. Z satysfakcją będą Państwo podróżować korzystając z Wypożyczalni Samochodów Bolesławiec Vivacar.

Wypożyczalnia Samochodów  Bolesławiec Vivacar serdecznie zaprasza!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI - ZADZWOŃ ! 602 137 237

Bolesławiec to miasto położone nad rzeką Bóbr na Dolnym Śląsku, które jest siedzibą powiatu bolesławieckiego. Zostało założone w XIII wieku przez Bolesława Wysokiego pochodzącego z rodu Piastów.

Został ośrodkiem handlu ponieważ przez Bolesławiec przebiegały szlaki handlowe do Niemiec, Czech i Północnej Polski. W średniowiecznym mieście najważniejsze były: handel i rzemiosło w szczególności garncarstwo, farbiarstwo, płóciennictwo i młynarstwo. Pod koniec XV wieku powstał cech garncarzy, a w 1531r. Bolesławiec mógł pochwalić się jedną z pierwszych w Europie sieci kanalizacyjno-wodociągową.
Miasto zostało rozsławione na całe Niemcy, dzięki produkcji ceramiki i dlatego ważnym momentem dla Bolesławca było połączenie kolejowe między Wrocławiem a Dreznem, kolejnym niezwykle ważnym wydarzeniem w historii Bolesławca było utworzenie Szkoły Ceramicznej w 1897r.

Obecnie Bolesławiec jest miastem słynącym z oryginalnych wyrobów ceramicznych a co roku w sierpniu odbywa się tutaj Święto Ceramiki Bolesławieckiej. Impreza oprawiona jest wieloma atrakcjami i koncertami gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej.

Bolesławiec to miasto, które warto zobaczyć ze względu na jego zabytki:

  • kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja – najstarszy kościół z XIII wieku zbudowany z kamienia w najwyższym punkcie miasta.
  • Klasztor oo. dominikanów pochodzący z drugiej połowy XVIII w; aktualnie znajduje się tutaj siedziba Urzędu Gminy Wiejskiej Bolesławiec.
  • Średniowieczne mury obronne miasta nie zachowały się w całości, gdyż w okresie wojen napoleońskich zostały one rozebrane. Wzdłuż fragmentów murów ciągnie się pas Plant i trasa spacerowa. Do naszych czasów ocalała jedna z baszt, w której obecnie ma swoją siedzibę Bolesławieckie Towarzystwo Fotograficzne.
  • Ratusz miejski powstały w 1525r. był wielokrotnie przebudowywany, obecny kształt uzyskał w 1776r.
  • Wiadukt kolejowy wybudowany w latach 1844-1846 nad rzeką Bóbr.
  • Muzeum Ceramiki – powstało na początku XX wieku z połączenia istniejącego budynku z basztą należącą ówcześnie do murów obronnych miasta.


 


do góry