Jesteś tutaj: Punkty wynajmu
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

Wypożyczalnia samochodów Legnica

Wypożyczalnia aut wynajmuje pojazdy w Legnicy!  Vivacar świadczy usługi wynajmu samochodów na terenie Legnicy.

Na specjalne życzenie naszych klientów podstawimy samochód do Legnicy!

Z przyjemnością będą Państwo mogli cieszyć się urokami tego niezwykłego miasta zarówno jako turyści lub podróżujący w celach służbowych. Zapewniamy podróż w wygodnych i nowoczesnych autach. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty wypożyczalni samochodów Vivacar w Legnicy.

Wynajmując nasze auta przekonają się Państwo jak odprężająca będzie jazda zarówno w proponowanych przez nas autach dostawczych, jak również w busach czy też samochodach osobowych. Wypożyczalnia Samochodów Legnica Vivacar – wynajem idealny właśnie dla Ciebie!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI - ZADZWOŃ ! 602 137 237

Legnica to trzecie pod względem wielkości miasto w województwie dolnośląskim, położone nad rzekami Czarną Wodą oraz Kaczawą na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej. Klimat miasta jest jednym z najcieplejszych w Polsce, bowiem średnia roczna temperatura to 8,5 stopnia Celsjusza.

Legnica usytuowana jest na trasie szlaków: cysterskiego oraz handlowo-pielgrzymkowego Via Regia, który rozpoczyna się w Portugalii, a kończy na Ukrainie. Miasto jest niezwykle ważne ze względów komunikacyjnych, ponieważ łączy ono wschód z zachodem dzięki autostradzie A-4, a także północ z południem drogą krajową nr 3, jak również posiada połączenie kolejowe z Wrocławia do Drezna.

Niegdyś była to stolica województwa legnickiego, a obecnie znajduje się tutaj siedziba władz powiatu legnickiego. Od 1992 roku jest stolicą diecezji legnickiej należącej do kościoła rzymsko-katolickiego.

Ważne miejsce historyczne z racji bitew od których zależały losy całej Europy. Najpierw odbyła się bitwa z Mongołami w 1241r. pod Legnicą, kolejna miała miejsce w 1760r, gdy oddziały pruskie Fryderyka II pokonały Austriaków, ostatnia datowana jest na 1813 rok – wtedy wygrały oddziały anty-napoleońskie złożone z koalicji prusko-rosyjskiej nad Napoleonem i jego wojskiem.

Przez kilkadziesiąt lat Legnica była podporządkowana Rosjanom ponieważ w mieście umieszczono dowództwo i koszary Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej, którzy stacjonowali w Legnicy w latach 1945-1993. Od tego momentu Legnicę nazywa się do dziś „Małą Moskwą”, a w 2008 roku powstał film o tym samym tytule oparty na prawdziwych wydarzeniach związanych z nieszczęśliwą miłością pomiędzy żoną rosyjskiego żołnierza do polskiego podoficera.

W Legnicy jest wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć:

 • Średniowieczny zamek piastowski będący jedną z najważniejszych budowli miasta, który był siedzibą książąt piastowskich.
 • Akademia Rycerska założona w 1708r. - unikatowość polegała na tym, że służyła zarówno Protestantom jak i Katolikom.
 • Katedra pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła pochodząca z XIII wieku.
 • Ewangelicki Kościół Marii Panny – kolejna średniowieczna budowla.
 • Mauzoleum Piastów w kościele św. Jana Chrzciciela - pierwsza na Śląsku barokowa kaplica grobowa pochodząca z XVII wieku.
 • Barokowy Kościół św. Jana Chrzciciela i dawne kolegium jezuickie z XVIII wieku.
 • Stary Ratusz pochodzący z XVIII wieku przypomina pałac. Jest to jeden z najciekawszych pomysłów architektury miejskiej na Dolnym Śląsku.
 • Nowy Ratusz zbudowany na początku XX wieku. Obecnie znajduje się tutaj siedziba władz samorządowych.
 • Neorenesansowy teatr zbudowany w XIX wieku - obecnie w budynku mieści się znany i ceniony Teatr im. Heleny Modrzejewskiej.
 • Karmy Śledziowe – zespół kamienic położony w bliskim sąsiedztwie ze Starym Ratuszem. Zbudowano je prawdopodobnie w XVI wieku na miejscu średniowiecznych rybnych sklepików.
 • Wieża Bramy Chojnowskiej datowana na XV wiek należąca do murów obronnych miasta.
 • Wieża Bramy Głogowskiej z XV wieku – również element murów obronnych.
 • Park Miejski

do góry