Jesteś tutaj: Punkty wynajmu
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

Wypożyczalnia samochodów Leszno

Wypożyczalnia Samochód Leszno Vivacar serdecznie zaprasza!

Na specjalne życzenie naszych klientów podstawimy samochód do Leszna!

Posiadamy szeroką ofertę świadczonych usług. Specjalnie dla naszych klientów proponujemy: „door to door”, wynajem długoterminowy samochodu, pomoc drogową, transport osób z kierowcą na życzenie. Nasze auta są bardzo nowoczesne i komfortowo wyposażone z silnikami benzynowymi oraz diesla, z automatycznymi i manualnymi skrzyniami biegów w wersjach sedan i kombi. Z Vivacarem jazda samochodem będzie bezpieczna i przyjemna.
Wypożyczalnia Samochodów Vivacar Leszno zaprasza do województwa wielkopolskiego!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI - ZADZWOŃ ! 602 137 237

Leszno jest miastem położonym w województwie wielkopolskim. Pierwsze informacje o istnieniu miasta pochodzą z 1393 roku. Wtedy miejscowość była własnością rodu szlacheckiego herbu Wieniawa (ród od nazwy miejscowości przyjął później nazwisko: Leszczyńscy). W 1476 r. Rafał Leszczyński otrzymał od cesarza Fryderyka III tytuł hrabiego na Lesznie.

Rafałowi Leszczyńskiemu, kasztelanowi przemęckiemu, miasto zawdzięcza także utworzenie szkoły elementarnej w 1555 r., którą inny Rafał Leszczyński, wojewoda bełski, przekształcił w 1620 r. w gimnazjum. W XVI w. miasto stało się znaczącym ośrodkiem reformacji na ziemiach polskich. Osiedlenie się Czechów oraz tkaczy śląskich spowodowało szybki rozwój gospodarczy Leszna. W XVII w. rozwinęły się tutaj drukarstwo i sukiennictwo. Był to czas kiedy miasto zamieszkiwali wyznawcy czterech religii: katolickiej, luterańskiej, braci czeskich oraz żydowskiej.

Rozwój miasta zahamowały na pewien czas zniszczenia wojen szwedzkich w XVII w. oraz wojny północnej na początku XVIII. W 1738 r. ostatni właściciel Leszna, król Stanisław Leszczyński, sprzedał miasto Aleksandrowi Józefowi Sułkowskiemu, łowczemu nadwornemu litewskiemu, i jako książę lotaryński osiedlił się na stałe we Francji. W 1767 i 1790 r. w pożarach zniszczeniu uległa część zabudowań. W wyniku drugiego rozbioru Polski w 1793 r. miasto dostało się pod panowaniem Prus. W granice państwa polskiego powróciło po I wojnie światowej i powstaniu wielkopolskim. W 1834 r. Ernest Chrystian Günther, wydawca, otrzymał pozwolenie na druk w Lesznie pierwszego w Wielkopolsce pisma ilustrowanego „Przyjaciel Ludu”. W 1856 r. wybudowano linię kolejową łączącą miasto z Poznaniem i Wrocławiem.

Leszno warto odwiedzić ze względu na jego ciekawe zabytki:

  • barokowo-klasycystyczny ratusz – jeden z najpiękniejszych w Polsce
  • kolegiata Św. Mikołaja
  • Kościół Św. Krzyża
  • Pałac Sułkowskich
  • Kościół Św. Jana Chrzciciela
  • Synagoga – jedna z najstarszych w Wielkopolsce
  • Leszno to piękne miasto, które warto zobaczyć również ze względu na otaczające jeziora, gdzie latem można tu przyjemnie spędzić czas oddając się takim przyjemnościom jak np. kajakowanie, jazda konna. Miasto słynie z baloniarstwa i szybownictwa.

do góry