Jesteś tutaj: Punkty wynajmu
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

Wypożyczalnia samochodów Polkowice

Wypożyczalnia Samochodów Polkowice Vivacar – zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

Na specjalne życzenie naszych klientów podstawimy samochód do Polkowic!

Świadczymy usługi związane z wynajmem aut osobowych, dostawczych oraz busów. Vivacar starannie dba o komfort i bezpieczeństwo każdego klienta.

Zapraszamy!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI - ZADZWOŃ ! 602 137 237

Polkowice to miasto położone w województwie dolnośląskim, w powiecie polkowickim. Miasto stanowi jeden z głównych ośrodków przemysłowych Legnicko - Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Na terenie Polkowic znajduje się podstrefa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Swoje początki miasto zawdzięcza Bolesławowi I Wysokiemu z dynastii Piastów, który wybudował w lesie dwór myśliwski zwany Bolkowicami znajdujący się na miejscu dzisiejszego miasta.

Nazwa przez lata ulegała ciągłym modyfikacjom – Bolkewice, Pulkowice, Polkowice, Bolckowitz i ostatecznie Polkowitz. Miejscowość została zapisana w łacińskim dokumencie wydanym w 1333 roku we Wrocławiu w zlatynizowanej staropolskiej formie Polcovicz.

Przed uzyskaniem praw miejskich Polkowice były osadą targową bowiem leżały na szlaku handlowym między grodem Dziadoszan – Głogowem, a Trzebowian – Legnicą. W 1272 roku Polkowice otrzymały prawa miejskie od księcia głogowskiego – Konrada I. W 1406 roku mieszczanie utworzyli Radę Miejską, a rok później Polkowice wykupiły dziedziczne wójtostwo, a władzę przejęła Rada Miejska. W 1457 roku miasto całkowicie spłonęło. Ponowne wyludnienia i zniszczenia miały miejsce podczas wojny trzydziestoletniej (1618-1648) i epidemii dżumy w 1680 roku.

W 1741 roku miasto wraz z księstwem głogowskim przeszły z monarchii Habsburgów pod panowanie Prus. Rada Miejska przestała mieć wpływ na miejskie wydatki (na to zgodę musiała wydawać Królewska Izba Skarbowa w Głogowie).

Po drugiej wojnie światowej miasto znalazło się w administracyjnych granicach Polski i przyjęło nazwę Polkowice.

Miasto posiada interesujące zabytki:

  • Rynek polkowicki z 1265 roku

  • kościół parafialny pw. św. Michała Archanioła

  • kościół ewangelicki, obecnie rzymsko-katolicki pw. św. Barbary

  • młyn – wiatrak z XIX wieku przy ulicy Głogowskiej

  • park z XIX wieku.


do góry