Jesteś tutaj: Punkty wynajmu
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

Wypożyczalnia samochodów Rawicz

Wypożyczalnia Samochodów Rawicz Vivacar gorąco zaprasza wszystkich!

Na specjalne życzenie naszych klientów podstawimy samochód do Rawicza!

Posiadamy nowe, komfortowo wyposażone samochody z każdego segmentu i klasy, z silnikami benzynowymi i diesla, a także z manualnymi i automatycznymi skrzyniami biegów. W ofercie mamy również: pomoc drogową, długoterminowy wynajem aut, transport osób z kierowcą, „door to door”. Jedź przez miasto autem z Wypożyczalni Samochodów Rawicz Vivacar i niech jazda będzie Twoją największą przyjemnością! Vivacar – prosto, bezpiecznie, do celu!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI - ZADZWOŃ ! 602 137 237

Rawicz jest to miasto położone w południowo-zachodniej części Wielkopolski.

Historia Rawicza rozpoczyna się w roku 1638. Wtedy to król Władysław IV wydał akt lokacyjny, nadając jednocześnie miastu wiele przywilejów, głównie w dziedzinie handlu. Zatwierdził herb Rawicza - czarnego niedźwiedzia kroczącego po łące w złotym polu.

Założycielem miasta był Adam Olbracht Przyjma-Przyjemski, oboźny wielki koronny, kasztelan gnieźnieński i kaliski, hrabia na Miejskiej Górce, baron Osiecznej. Polecił on wrocławskiemu architektowi i geodecie Flandrinowi dokonać pomiarów i wytyczyć granice miasta. Dzięki lokacji na tzw. "surowym korzeniu" Rawicz powstał jako miasto starannie rozplanowane.

Rawicz rozrastał się w szybkim tempie. Przyczyniło się do tego korzystne położenie - na szlaku handlowym z Poznania do Wrocławia, blisko granicy. Zwłaszcza ten drugi fakt odegrał istotną rolę w okresie kontrreformacji. Prześladowani w Niemczech i Czechach innowiercy szukali schronienia za granicą. Osiedlali się m.in. w Rawiczu, który stawał się powoli miastem wielonarodowym i zróżnicowanym wyznaniowo. Miasto słynęło głównie z sukiennictwa. Niestety w XIX wieku sukiennictwo i rzemiosło upadło. W Tym czasie prężnie zaczęło się rozwijać rolnictwo i hodowla oraz powoli kształtował się przemysł.

Na początku XIX wieku najważniejszym zakładem była fabryka cygar i tytoniu, a pod koniec wieku Rawicz stał się ważnym ośrodkiem przemysłowym. W mieście powstały nowe duże zakłady cygar, tabaki, maszyn, wag, szczotek, papieru, mebli, torebek papierowych, a także drukarnie, browary, olejarnia, roszarnia i tartak. Kilkukrotnie na tych ziemiach gościł Adam Mickiewicz. W latach 1945-1956 w mieście istniało jedno z najcięższych więzień, w którym przetrzymywanych było 19 tysięcy więźniów politycznych, a 142 poniosło w nim śmierć.

Rawicz to piękne miasto, które warto odwiedzić z uwagi na zabytki:

  • Ratusz zbudowany w latach 1753 – 1756. Na nim w 1783 r. założono na budynku pierwszy w Polsce piorunochron.
  • Planty z połowy XIX wieku, które powstały w miejscu murów obronnych
  • klasycystyczny poewangelicki kościół pw. Św. Andrzeja Boboli
  • neogotycki kościół pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP z 1902 roku
  • Sarnowa – średniowieczne grodzisko, dwór i park dworski i ratusz klasycystyczny z XIX wieku.
  • Barokowy kościół pw. Św. Andrzeja Apostoła

do góry