Jesteś tutaj: Punkty wynajmu
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

Wypożyczalnia samochodów Świebodzice

Świebodzice – nasza wypożyczalnia specjalnie dla Ciebie dotrze do Świebodzic! Zależy Ci na wypożyczalni, która zaoferuje atrakcyjne ceny, miłą obsługę oraz nowe, komfortowo wyposażone samochody? Dobrze trafiłeś – Wypożyczalnia Samochodów Świebodzice Vivacar -przekonaj się sam i dołącz do naszych zadowolonych klientów!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI - ZADZWOŃ ! 602 137 237


Świebodzice – jest to miasto zlokalizowane w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim. Znajduje się u podnóża Pogórza Wałbrzyskiego, na Pogórzu Świebodzickim, w środkowym biegu rzeki Pełcznicy, na skraju Książańskiego Parku Karajobrazowego.

Pierwsza wzmianka historyczna pochodzi z 1203 roku, a prawa miejskie zostały nadane miastu w 1279 roku przez Henryka Probusa, który nazwał mieszkańców „mieszczanami”. W 1293 roku miasto należało do świdnicko-jaworskiego, a w 1310 roku książę Bernard pozbawił Świebodzice przywileju miejskiego. Prawa miejskie zostały przywrócone dopiero w 1337 roku i dokonał tego książę świdnicko-jaworski Bolko II Mały. Miasto utrzymywało się głównie z handlu. W XIX w. miasto było ośrodkiem przemysłowym, słynącym z produkcji zegarów. Pierwszą taką fabrykę uruchomił zegarmistrz Gustaw Becker, a miało to miejsce w 1847 roku w Oleśnicy.

W 1945 roku miasto znalazło się w granicach Polski, na początku pod nazwą Frybork. Do Świebodzic przyłączono okoliczne wsie - Ciernie i Pełcznicę, które najbardziej ucierpiały podczas powodzi w 1997 roku oraz 2002 roku.

W Świebodzicach warto zobaczyć:

  • starówkę
  • kościół św. Mikołaja pochodzący z XIII wieku
  • ówczesny kościół ewangelicki, obecnie rzymsko-katolicki, pw. sś. Piotra i Pawła, który wybudowano w latach 1776-1779 na planie krzyża
  • mauzoleum rodziny von Kramstów z 1880 roku, które znajduje się na cmentarzu komunalnym przy ulicy Wałbrzyskiej
  • klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r.
  • fragmenty murów obronnych z XIII w. w większej części rozebrane w 1809 roku przez Francuzów.
  • pałac – aktualnie dom pomocy społecznej DPS

Świebodzice – Ciernie

  • kościół pomocniczy św. Franciszka z Asyżu, wybudowany w pierwszej połowie XIII w.

Świebodzice – Pełcznica

  • ruiny kościoła św. Anny pochodzące z przełomu XII i XIII wieku

do góry