Jesteś tutaj: Te miasta warto zobaczyć
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

Wypożyczalnia samochodów Gorzów Wielkopolski

Wypożyczalnia Samochodów Vivacar zaprasza do odwiedzenia Gorzowa Wielkopolskiego.

Wypożycz auto w Jeleniej Górze i pojedź tam !

Gorzów Wielkopolski – miasto położone w północno-zachodniej Polsce, w województwie lubuskim, nad rzeką Warta. Miasto zlokalizowane jest na skraju Kotliny Gorzowskiej, leżącej na Równinie Gorzowskiej.

W 1257 roku margraf Johann I z dynastii askańskiej podpisał dokument, na mocy którego Albrecht de Luge opoważniony został do założenia miasta o nazwie Landisberch Nova. Położone ono było na terenie Kasztelanii Santockiej, która była wianem Kontancji – córki księcia Wielkopolskiego Przemysła I, poślubionej margrabiowi brandenburskiemu Konradowi. Gorzów to jedno z pierwszych miast ulokowanych nad dolną Wartą. Miasto stało się ważnym ośrodkiem handlowym i wytwórczym.

Miasto wielokrotnie było niszczone przez pożary i wojny, a ludność dziesiątkowana przez zarazy. W 1433 roku Gorzów oblężyli husyci, a w XVII wieku przez kilkadziesiąt lat znosił szwedzką okupację, otrzymywał wojska rosyjskie w wojnie 7-letniej, opłacał się kontrybucją armii Napoleona.

Między Wiosną Ludów a I wojną światową był dla Gorzowa najspokojniejszym i najlepszym okresem. Miasto dynamicznie się rozwijało. Poza murami miasta powstały fabryki i domy. Landsberg nazywano również miastem parków i ogrodów.

Najtragiczniejsza w skutkach okazała się II wojna światowa. Garnizon niemiecki musiał się wtedy wycofać się do Kostrzyna wysadzając dwa mosty, oddziały Armii Radzieckiej spaliły stare miasto. 30 stycznia 1945 roku Landsberg stał się polskim Gorzowem. Nastąpił ponowny szybki rozwój miasta.

Pod koniec lat 60-tych miasto intensywnie się rozbudowało i stało się miastem o średniej wielkości.

Aktualnie Gorzów Wielkopolski rozciąga się na 86km2 i liczy ponad 120 tysięcy mieszkańców.

W Gorzowie warto odwiedzić takie miejsca jak:

  • kościół farny, obecnie katedralny pw. Wniebowzięcia NMP, z XIV w.

  • kościół parafialny pw. Niepokalanego Poczęcia NMP pochodzący z 1895 roku

  • kościół parafialny Świętego Krzyża datowany na 1855 rok

  • kościół ewangelicki, obecnie rzymsko-katolicki pw. Chrystusa Króla z XX wieku

  • kościół ewangelicki „Zgody”

  • mury obronne pochodzące z XV wieku

  • klasztor oblatów utworzony po 1920 roku

  • zespół poczty i telegrafu z 1890 roku


Wypożyczalnia Samochodów Vivacar zaprasza do Gorzowa Wielkopolskiego.

Nasza firma posiada samochody z każdego segmentu. Dysponujemy nowoczesnymi, komfortowymi, bezpiecznymi autami. W ofercie posiadamy samochody osobowe, dostawcze, a także busy. Świadczymy również dodatkowe usługi takie jak np. całodobowa pomoc drogowa, wynajem pojazdu na specjalną okazję z kierowcą czy „door to door” - wypożyczony przez Ciebie egzemplarz możemy dowieźć pod Twoje drzwi!

Odznaczamy się atrakcyjnymi cenami i wysoką jakością naszych usług!


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry