Jesteś tutaj: Te miasta warto zobaczyć
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

Wypożyczalnia samochodów Oborniki Śląskie

Wypożyczalnia Samochodów Vivacar zaprasza do odwiedzenia Obornik Śląskich.

Wypożycz auto w Jeleniej Górze i pojedź tam !

Oborniki Śląskie – miasto położone w województwie dolnośląskim, powiecie trzebnickim.

Kiedyś była to miejscowość uzdrowiskowa usytuowana na stokach „Gór Kocich”. Przed laty Oborniki były nazywane „zielonymi płucami Wrocławia”.

Nazwa tego miejsca pochodzi od budynku gospodarczego – obory, tak więc prawdopodobnie mieszkańcy zajmowali się niegdyś hodowlą bydła.

Miejscowość powstała około 1300 roku i założona została na prawie magdeburskim. Pierwsza pisemna wzmianka datowana jest na 1305 rok i dotyczy nałożenia na wieś Obora dziesięciny dla biskupa wrocławskiego.

Miejscowość należała przez 200 lat do rodziny Schaubertów. Kiedy tylko odkryto źródła słabej szczawy żelazistej Karol Wolfgang Schaubert zaczął budowę nowoczesnego uzdrowiska.

Najbardziej znaną osobą, która mieszkała w Obornikach Śląskich był Karol von Holtei, poeta romantyczny, pisarz i aktor. Pisał o tym miejscu w wierszach i innych dziełach. Jego imieniem nazwano Liceum Ogólnokształcące, a na niewielkim wzgórzu znajduje się kamień poświęcony artyście. To wzgórze jest częścią „Góry Holtei'a” nazywanej także „Belwederem”. Wysokość wzgórza to 217 m.n.p.m. na szczycie jest punkt widokowy oraz stalowy krzyż, pozostałości kurhanu z epoki brązu.

 

Miejscowość posiada godne uwagi zabytki:

  • Kościół parafialny pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, neogotycka budowla zbudowana według projektu architekta Alexisa Langera.

  • Kościół ewangelicki (obecnie rzymsko – katolicki pw. św. Tadeusza Judy i św. Antoniego Padewskiego). Budowla pochodzi z początków XX wieku i została wykonana według projektu architektów Richarda Gaze i Alfreda Böttchera.

  • Zespół sanatoryjny, zabudowa dawnego uzdrowiska z XIX wieku przy ulicy Parkowej

  • zamek z XIX wieku, dawniej pałac rodu Schaubertów. Twórcą projektu zabytku był Wilhelm Grapow to ten sam architekt który zaprojektował dworzec kolejowy we Wrocławiu.


Wypożyczalnia Samochodów Vivacar.

W ofercie posiadamy nowe, komfortowo wyposażone auta osobowe, dostawcze, a także busy.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej wypożyczalni.

Tylko u nas przyjemność z jazdy i atrakcyjne ceny! Warto skorzystać!


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry