Jesteś tutaj: Aktualności
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

20-04-2018
Zużyte akumulatory z elektrycznych aut przydadzą się!

Pojazdy elektryczne to przyszłość motoryzacji, dzięki czemu jazda ma być bardziej ekologiczna. Wypożyczalnia Saochodów Lubin Vivacar przedstawia krótki artykuł o innowacyjnym pomyśle, jak  zużyte akumulatory samochodowe (z pojazdów elektrycznych) będą oświetlać ulice w miastach.

Dużym problemem ekologicznym są zużywające się z akumulatory. Utylizacja ich jest niezwykle kosztowna, z kolei składowanie zagraża środowisku naturalnemu.

Japończycy wymyślili projekt "The Reborn Light", który ma pozbyć się tego problemu i jednocześnie przynieść wymierne korzyści.

Inżynierowie z Nissana i firmy 4R Energy Corporation nawiązali współpracę z władzami miasta Namie, które najbardziej ucierpiało w wyniku trzęsienia ziemi, fal tsunami i awarii elektrowni jądrowej Fukushima 1 w 2011 roku.

Zużyte akumulatory z pojazdów elektrycznych Nissana o nazwie Leaf, wykorzystano tak, by każdy zużyty akumulator zasilał LED-owe latarnie znajdujące się na ulicach miasta.

W ciągu dnia akumulatory będą wypełniane energią elektryczną pochodzącą z paneli fotowoltaicznych, a nocą dostarczały ją do lam LED. Doskonałe rozwiązanie!

Wypożyczalnia Samochodów Zgorzelec Vivacar zaprasza na krótki filmik. Zobacz jak to działa!


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry