Jesteś tutaj: Blog - przydatne informacje
WYPOŻYCZ POJAZD
Miejsce i data odbioru
Miejsce i data zwrotu

Jak przygotować samochód na wiosnę?

Pierwsze dni wiosny już za nami i z pewnością wielu kierowców zastanawia się czy pogoda jeszcze nas zaskoczy, czy też może zagości na dobre prawdziwe wiosna. W związku z tym, że coraz cieplejsze dni przed nami, Wypożyczalnia Samochodów Zgorzelec Vivacar prezentuje wpis o tym w jaki sposób przygotować samochód do wiosny.

Dokładne mycie

Pierwszym krokiem jaki powinno się wykonać po zimie jest dokładne umycie pojazdu. Po dokładnym oczyszczeniu karoserii należy odpowiednio ją zabezpieczyć, aby zapobiec korozji. Woskowanie oraz uzupełnienie ubytków w lakierze to również czynności które dobrze jest wykonać, aby samochód był dobrze przygotowany na wiosnę. Podwozie również powinno być dokładnie oczyszczone, gdyż w jego zakamarkach mogą się znajdować resztki piasku czy też soli drogowej.

Następnie dokładne czyszczenie powinno dotyczyć także wnętrza - szyb, kokpitu, impregnacji tapicerki dzięki odpowiednim preparatom oraz posmarowaniu wazeliną techniczną lub innym środkiem uszczelek w drzwiach. Dzięki temu uszczelki nie zaczną się wykruszać po zimie.

Hamowanie

Niskie temperatury, brud oraz sól drogowa to czynniki, które bardzo niekorzystnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu hamulcowego dlatego tak ważne jest jego sprawdzenie przez profesjonalistów. Vivacar poleca zmierzyć temperaturę wrzenia płynu hamulcowego, a także sprawdzić system ESP/AS oraz stan amortyzatorów.

Płyny i oleje

W przypadku kiedy nie są stosowane płyny całoroczne, warto udać się do serwisu w celu wymiany na sezonowe oraz, aby uzupełnić płyn w układzie chłodzenia, płyn hamulcowy, olej silnikowy oraz sprawdzić poziom oleju w układzie wspomagania, a także wymienić płyn w spryskiwaczach z zimowego na letni.

Wypożyczalnia Samochodów Zgorzelec Vivacar poleca tekst o przygotowaniu samochodu do wiosny

Wymiana opon

Lada moment za oknem temperatura stanie się wyższa i będzie to także powód do tego, aby wymienić opony zimowe na letnie. Wyższe temperatury opony zimowe szybciej się nagrzewają i tracą przy tym swoje właściwości oraz zużywają się dużo szybciej, obniżają przyczepność i wydłużają drogę hamowania, a także zwiększają spalanie. Opony najlepiej jest zmienić w momencie kiedy średnia dobowa temperatura utrzymuje się na poziomie nie niższym niż 7 stopni Celsjusza.

Koła

Kolejnym ważnym elementem o jakim należy pamiętać kiedy nadchodzi wiosna to dokładne sprawdzenie ciśnienia we wszystkich kołach, także zapasowym. Trzeba pamiętać również o tym, aby skontrolować czy koła są dobrze wyważone i napompowane. Prawidłowe ciśnienie zmniejsza zużycie bieżnika i paliwa.

Światła

Ważne jest także sprawdzenie wszystkich żarówek. Lampy przednie: drogowe oraz mijania, postojowe, światła tylne, kierunkowskazy, światła stopu, a także oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Po ewentualnej wymianie spalonych żarówek warto sprawdzić ustawienie świateł. Dobrze ustawione światła to lepsza widoczność, większe bezpieczeństwo na drodze własne i innych kierowców.

Wycieraczki

Po zimowym sezonie dobrze jest wymienić wycieraczki, a by funkcjonowały one w prawidłowy sposób.

Filtr

Kolejnym elementem, który poprawi komfort jazdy wiosną jest wymiana filtru kabinowego oraz przegląd i ewentualne odgrzybienie klimatyzacji.

Wypożyczalnia Samochodów Jelenia Góra Vivacar gorąco zachęca do dokładnego przygotowania samochodu na sezon letni. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na komfort jazdy oraz bezpieczeństwo  kierowcy i pasażerów.


GDZIE NAS ZNALEŹĆ
PUNKTY WYNAJMU NASZYCH POJAZDÓW
do góry